• DOLAR
  3,4954
  % -0,67
 • EURO
  4,1192
  % -0,45
 • ALTIN
  144,7529
  % 0,31
 • BIST
  108.632
  % 1,33
Açıklandı: Putin’in yıllık geliri ne kadar?

Açıklandı: Putin’in yıllık geliri ne kadar?

Dünya’yı ilgilendiren bir açıklama Kremlin’den geldi. Putin için yıllık gelir 8.858 milyon ruble olduğu belirtildi. Toplam 157.800 dolar olarak tespit edilen gider için Kremlik yüksek açıklaması yaptı. Rus liderin yıllık geliri geçtiğimiz sene 8.891 milyon ruble olarak tespit edilmişti.

Liderlerin giderleri ülke ekonomisine büyük bir darbe olarak tespit ediliyor

Sosyal devlet ilkesine karşı olarak liderlerin giderleri ne kadar düşük olursa o kadar iyi. Çünkü liderleri yüksek meblalar harcayan ülkelerin son derece yanlış tutum içerisinde olduğu biliniyor. Sağlıklı seçimler yaparak doğru lideri seçen hakların liderlerinin masrafı da düşük oluyor.

Rusya için harcanan paranın dünya liderlerine bakıldığında aslında çok da büyük bir mebla olmadığı görülüyor. Sağlıklı bir seçim yaparak ekonomik açından yük olmayacak bir lider seçerek Rusya’nın akıllıca bir tercih yaptığı görülüyor.

Dünya liderleri arasında en düşük masrafa sahip olan lider olarak Putin, giderin fazla olmasına gerek yok ülke bütçesine yük bir lider görüntüsü vermekten her zaman kaçındım dedi. Son derece dikkatli ve tutumlu bir lider olarak dikkat çekti.

 

Sosyal Medyada Paylaşın: