TEOG Kalktı Ama Ya Sonra?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın TEOG'u kalkmasını istediği açıklamasından saniyeler sonra TEOG sınavı kaldırıldı. Sınavın kaldırılması ışık hızıyla gerçekleşti ancak yerine gelecek olan sistem üzerinde hala belirsizlikler devam ediyor. Çünkü bu konuda hiç bir hazırlık, çalışma, görüş ya da plan mevcut değildi. Hal böyle olunca herkesin aklında şu soru var: TEOG kalktı ya sonra?

TEOG Kalktı Ama Ya Sonra?
TEOG Kalktı Ama Ya Sonra? emrah

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın TEOG'u kalkmasını istediği açıklamasından saniyeler sonra TEOG sınavı kaldırıldı. Sınavın kaldırılması ışık hızıyla gerçekleşti ancak yerine gelecek olan sistem üzerinde hala belirsizlikler devam ediyor. Çünkü bu konuda hiç bir hazırlık, çalışma, görüş ya da plan mevcut değildi. Hal böyle olunca herkesin aklında şu soru var:

TEOG kalktı ya sonra?

TEOG Yerine Gelmesi Muhtemel İhtimaller

TEOG'un kalkması üzerine açıklama yapma gereği duyan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yeni sistem hakkında net bir şey söyleyemedi. Çalışmalarını tamamlayarak bir ay içerisinde Bakanlar Kurulu'na sunacaklarını söyleyen İsmet Yılmaz, müjdeli haberler vererek bu belirsizliği örtbas etmeye çalıştı. Üniversiteye girişi birden fazla yapma ihtimali ile gelecek yıl yirmi bin öğretmenin atamasının yapılması da müjdeli olan haberler.

Yeni Sistem Simdiden Değişmeye Mahkum

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, TRT Haber’de canlı yayında soruları yanıtladı. Cumhurbaşkanının çıkışı  üzerine hummalı bir çalışmaya girildi ve bir ay içinde sonuçlandırılmaya çalışılıyor. Bir ayda apar topar hazırlanan yeni sistem ne kadar idare edecek bakalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X