• DOLAR
  3,4822
  % 0,09
 • EURO
  4,1153
  % 0,13
 • ALTIN
  144,2220
  % -0,21
 • BIST
  108.953
  % 0,33
Emlak Bankası Küllerinde Doğuyor

Emlak Bankası Küllerinde Doğuyor

16 yıl önce kapatılan ancak hala hafızalardaki tazeliğini koruyan emlak bankası tekrardan kuruluyor. Maliye Bakanı Naciye AĞBAL tarafından yapılan açıklama ile birlikte marka değeri olan Emlak Bankasının yeniden faaliyete geçirilmesi beklenmektedir. Hali hazırda plan ve bütçe komisyonunda görüşülen kamu alacaklarının yapılandırılması görüşmelerinde Emlak Bankası’nın yeniden kurulacağı kararına varıldı.

Emlak Bankası’nın Geleceği

Emlak bankası’nın yeniden kurulabilmesi için BDDK’ya başvuru yapılması gerekmektedir. Ancak henüz emlak bankası’nın geleceği hakkında net bir değerlendirme bulunmamaktadır. Ancak Naciye Ağbal bu konu ile ilgili olarak kısa bir açıklamada bulundu. Bu açıklamaya göre Emlak Bankası’nın ne özel sektöre satılacağı ne de sektörel bankacılık kapsamında değerlendirileceği düşünülmemektedir. Şuan tasfiye ekibinin kontrolünde olan Emlak Bankası’nın bu değişiklikten sonra yönetim kuruluna devredileceği ifade edilmektedir.

Emlak Bankası 2001 yılında kapatılmış ancak adı hafızalara kazınmıştı. Öyle ki halen akıllardaki yerini koruyan Emlak Bankası’nın yeniden açılıyor olması birçok kişiyi heyecanlandırmaktadır. Marka değeri olan bu bankanın geleceğinin nasıl şekilleneceği ise halen merak konusu.

Sosyal Medyada Paylaşın: