Gemide çalışan işçilere ikramiye müjdesi

Başbakan Binali Yıldırım, Selah Tersanesi'nde Şehit Kıdemli Üsteğmen Ari̇f Ekmekçi Lojistik Destek Gemi̇si̇'ni̇n denize indirilme töreninde konuştu

Gemide çalışan işçilere ikramiye müjdesi
Gemide çalışan işçilere ikramiye müjdesi
Başbakan Binali Yıldırım, Selah Tersanesi'nde Şehit Kıdemli Üsteğmen Ari̇f Ekmekçi Lojistik Destek Gemi̇si̇'ni̇n denize indirilme töreninde konuştu. Burada işçilere müjde veren Yıldırım "Gemide çalışan tüm çalışanlara birer maaş ikramiye verilecek" dedi. Lojistik Destek Gemisi Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın eşi Şule Akar tarafından denize indirildi.

Başbakan Binali Yıldırım, Selah Tersanesi'nde Şehit Kıdemli Üsteğmen Ari̇f Ekmekçi Lojistik Destek Gemi̇si̇'ni̇n denize indirilme töreninde konuştu.

Açıklamadan öne çıkan başlıklar şöyle:

Bugün ümit var, heyecan var, gelecek sevinci var. Özgüvenimiz var. 50 yıl önce, yarım asır önce Türkiye gemi yapar mı, yapmaz mı tartışması sürerken, bugün her kapasitede, kabiliyette gemiyi yapabiliyoruz, yapmakla da kalmıyoruz dostlarımıza ve diğer ülkelere de ihtiyaçlarını karşılayacak bir noktaya geldik. Savunma sanayiinde son 15 yılda çok büyük ilerlemeler kaydettik. Yerlilik payını yüzde 24'lerden yüzde 60'ın üzerine çıkardık. Bunu daha da üst seviyelere çıkaracağız. En büyük dayanığımız milletimizdir. Milletimizin inancı, güvenidir. İş dünyasında görülen dinamizm, umutlarımızı daha da yeşertiyor. Hizmet aşkımızı daha da arttırıyor. Biz millet için varız. Millet, ülkemiz için bütün kurumlarımızla canla başla çalışmaya devam edeceğiz.Bugün denize indirdiğimiz geminin adı Şehit Üsteğmen Arif Ekmekçi. Şehidimizin annesi ve yakınları bugün aramızda. Şehit üsteğmen Ekmekçi sualtı taarruz subayı olarak görev yaparken şehit düşmüş. Denizlerde uzun yıllar sonra naaşı bulunarak şehitliğe defnedilmiş. Şehidimizin adı indireceğimiz bu gemide ebediyyen yaşayacaktır. Şehit Arif Ekmekçi'nin vatan sevgisinin bütün genç denizcilerimize örnek olacağına inanıyorum. Aziz hatırasını rahmet ve minnetle yadediyorum. Ülkemizin bugünlere gelmesinde başta ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere millet için canını seve sev veren bütün şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Mekânları cennet olsun. Gazilerimize hayırlı, uzun ömürler diliyoruz.

YENİŞAFAK
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X