• DOLAR
  3,4989
  % -0,57
 • EURO
  4,1250
  % -0,31
 • ALTIN
  145,3827
  % 0,65
 • BIST
  108.610
  % 1,31
Whatsapp daha fazla para kazanabilmek istiyor

Whatsapp daha fazla para kazanabilmek istiyor

Dünyadaki en çok kullanılan mesaj paylaşma uygulamaları arasında kuşkusuz lider olan Whatsapp, yakında gelecek yeni güncellemeler ile şirketlere yönelik yeni çalışmalar yaptığını duyurdu.

Şirketlerin çalışanlar arası farklı bir görüşme yapabilmesine yönelik farklı bir düzenleme getiren Whatsapp, ‘Şirketler İçin Whatsapp’ sloganı ile bu güncellemelerin testlerine şimdiden başlamış gibi görünüyor.

Facebook tarafından yıllar önce 20 milyar dolar karşılığında satın alınmadan önce uygulama kullanıcılarından senelik olarak 0.99 dolar gibi bir ücret kesiyordu.

Bir süre Facebook da bu ücreti aldıktan sonra kullanıcıların alternatif bedava farklı uygulamalara gittiğini görünce durum daha fazla kötüleşmeden bu ücreti ortadan kaldırdı.

Ancak şimdi elde ettiği gelirin çok az olduğu bilinen Whatsapp, şirketleri de kendi ağında toplamayı hedefliyor.

Şirketler için Whatsapp geliyor

Reuters’in hazırladığı habere göre işletmelerin Whatsapp üzerinden müşteriler ile doğrudan kolaylıkla iletişime geçebileceği bir sistemin testine başladı.

İlk olarak Hindistan’da bazı şirketler ile yapılmaya başlanılan testler eğer olumlu geçerse yakında ücretli olarak tüm şirketler tarafından satın alınabilecek.

Sosyal Medyada Paylaşın: