• DOLAR
  3,5295
  % 0,07
 • EURO
  4,1070
  % 0,05
 • ALTIN
  141,3583
  % 0,09
 • BIST
  106.736
  % -0,63
ABD Rakka’ya karadan da saldıracak

ABD Rakka’ya karadan da saldıracak

Amerika Birleşik Devletleri Rakka’da topçu desteği vermek için yüzlerce deniz piyadesini bu gün Suriye’ye indirmeye başladı. Terör örgütü DAEŞ’e karşılık operasyonlarını arttıran ABD, M777 tipi silahlar ve helikopterler ile Rakka’da beklemede.

ABD medyasının savunma yetkililerinden aldıklarını iddia edilen bu habera göre yaklaşık olarak 300 Amerikan askerinin Rakka’da 20-30 kilometre kuzeyine yerleştirileceği ve 155 milimetrelik top mermisi fırlatma kabiliyeti olan M777 tipi obüsler ile operasyonlara destek verecek.

M777 tipi silahların yanı sıra Osprey tipi helikopterler ve bolca cephaneliğin de Rakka’ya indirilmesi planını yapan ABD, askeri sevkiyatlara bu gün itibari ile başlamış durumda.

Bu sevkiyat ABD’de bir ilk olacak

Amerika Birleşik Devletlerinde tek seferde en büyük askeri sevkiyat olduğu iddia edilen bu haberlerde, bu denli üst askeri güçle gitmenin ABD yeni başkanı Donald Trump’ın terör örgütü DAEŞ’e yönelik mücadelenin bir hayli sıkı geçeceğinin görünüşünde.

DAEŞ terör örgütünü kısa sürede Suriye topraklarından ve gerekirse dünya üzeriden silmeyi planlayan ABD yeni başkanı Donald Trump, bu bakıma kararlı adımlarını sürdürmekte devam ediyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Amerika Rakka