• DOLAR
  3,5117
  % 0,00
 • EURO
  4,0048
  % 0,17
 • ALTIN
  141,3491
  % 0,22
 • BIST
  100.618
  % 0,98
Almanya istihbarat işbirliği seviyesini düşürdü

Almanya istihbarat işbirliği seviyesini düşürdü

Almanya’dan Türkiye’nin lehine bir karar daha geldi. Daha önce yüzlerce PKK terör örgütü mensuplarını iade etmeyen ve hala da ülkelerinde barınmalarına izin veren Almanya, bu kez de FETÖ krizinde işbirliğini düşürüyor.

Almanya’nın Türkiye arasında Fetullahcı Terör Örgütüne Türkiye’nin belirlediği isimler doğrultusunda yaptığı istihbarat işbirliğini en alt seviyeye çekiyor.

Diplomatik kaynaklar üzerinden alınan kuvvetli bilgilere göre, Ankara bu durum karşısında Almaya ile ilişkilerin daha çok zedeleneceğini düşündü ve büyük hayal kırıklıkları yaşadı. Ayrıca hayal kırıklığı ile kalmayan Ankara, aynı adımı attı. Artık bu zamandan sonra Türkiye ile Almanya arasında ciddi istihbarat işbirliklerini azaltacak.

Ankara kanıtları iletti

Ankara FETÖ üyesi olan isimleri verdiği dosyada bu isimlerin neden istendiğini ve bu isimler üzerindeki kanıtları da iletti. Ankara’ya göre Almanya bu kanıtları kullanmadı ve hatta içerikte alınan kişilere “Türkiye istihbaratı sizleri izliyor.” şeklinde bilgi verdi.

Almanya’nın bu isimlere neden bu şekilde bir açıklama gereği duyduğu henüz kesinleşmemiş olsa da Türkiye tarafından aranan bu isimlere yönelik bu şekilde bir bakıma bilgilendirme yapılmış olması Ankara’yı daha da kızdıracağa benziyor.

Sosyal Medyada Paylaşın: