• DOLAR
  3,5295
  % 0,07
 • EURO
  4,1070
  % 0,05
 • ALTIN
  141,3583
  % 0,09
 • BIST
  106.736
  % -0,63
Başbakan: Fırat Kalkanı Harekatı bitti

Başbakan: Fırat Kalkanı Harekatı bitti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığını yaptığı Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sonra erdi. MGK’da alınan kararlardan en önemlilerinden biri de Fırat Kalkanı Harekatı’nın bitirilmesi oldu.

Yaklaşık olarak 4 ile 5 saat arası süren toplantıda, terör örgütü DEAŞ’e yönelik yapılan “Fırat Kalkanı Harekatının” bitirilmesi kararı alındı.

Başarılıyla sonuçlandı

MGK’dan sonra yapılan açıklamada Fırat Kalkanı’na yönelik,”Bölgede huzuru ve güvenliği sağlamak ve terör örgütünün sınırımızdaki tehlikesini azaltmak amacıyla yürüttüğümüz ‘Fırat Kalkanı Operasyonunun’ başarıyla sonuçlandırıldığı ifade edilmektedir.” açıklamaları yapıldı.

Ntv ve Star Tv’nin ortak canlı yayınında Oğuz Haksever’in sunduğu programa konuk olan Başbakan Binali Yıldırım Fırat Kalkanı Harekatı’nın bittiğini doğruladı.

Suriyelilerin ülkelerine dönmelerine imkan amaçlı

Yapılan açıklamalarda ayrıca “Ülkemizin sınırındaki güvenliği sağlamak, DEAŞ terör örgütünün Türkiye’ye yönelik saldırılarını ve tehditlerini önlemek, vatanlarından edinmiş Suriyeli kardeşlerimizin ülkelerine dönme imkanı sağlamak ve bölgede huzur sağlamak amacıyla yürütülen hareketin başarı ile sonuçlandığı ifade edilmiştir.” ifadeleri de yer aldı.

Referandum öncesi alınan bu kararın zamanlaması kimi vatandaş tarafından şüpheyle yaklaşılması sebep olmasına rağmen askerlerimizin vatan topraklarına geri döndüğü için sevinen vatandaşlarımız da oldu.

Sosyal Medyada Paylaşın: