Hızlı Okuma İçin Özel Eğitimler

Hızlı Okuma İçin Özel Eğitimler
Hızlı Okuma İçin Özel Eğitimler tanitimweb

Hızlı Okuma Eğitimi Bilginin hızla fazlalaştığı günlük hayatımızda hızlı okuma tekniklerini öğrenmek neredeyse zorunlu bir hale gelmiştir. Hızlı okuma tekniklerini öğrenmek ve kullanmak yazılı materyalleri hem daha hızlı okumanızı, hem de daha fazla anlamanızı sağlamaktadır.

 

İzmir hızlı okuma tekniklerini öğrenmeden önce hızımızı engelleyecek frenleri öğrenmemiz, öncelikle bizi yavaşlatan bu frenlerden kurtulmamız gerekmektedir. 

 

Hızlı okuma eğitimi ile katılımcıların yavaş okumaya neden olan okuma frenlerinden kurtulup anlayarak hızlı okumalarını, bilinçaltı öğrenme teknikleri ile öğrendiklerini kolayca uygulayabilmelerini amaçlıyoruz. 

 

Çok parlak ve yetersiz ışıkta okuma yapılmamalıdır. Işığın geliş yönü sol arkadan olmalıdır. Kafa hep aynı seviyede tutulmalıdır. İleri geri sallanılmamalıdır. 

 

Dik oturulmalıdır. Sağa -sola veya öne fazla eğilmemelidir. Okurken mutlaka kılavuz olarak kalem kullanılmalıdır ama okunan her kelimenin altı çizilmemelidir. 

 

Hızlı okuma eğitmenliği eğitimi almış profesyonellerin de çok iyi bildikleri gibi okuma esnasında çok önemli kelimelerin ve ipuçlarının altı çizilmelidir. Okuma yapılırken gözler zaman zaman dinlendirilmelidir. Şöyle ki; Okuma yaparken gözlerinizi ara sıra kaldırıp uzak cisimlere bakmalıyız. 

 

Gözler ara sıra açılıp kapatılmalıdır. Bu göz kaslarının dinlenmesini ve baş ağrısını önleyecektir. Okuma sırasında belirli zamanlarda kısa süreli aralar vermek gerekir. Bu arada kan dolaşımını hızlandıracak teknikler (ayağa kalkmak, elleri sallamak, boynu hareket ettirmek vb.) kullanılmalıdır.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X