Vakumlu Sistemler ile Taşıma ve Kaldırmada Kolaylık

Vakumlu kaldırma sistemleri, sandviç panel ve trapez saclar ile sac, cam ya da ahşap levhaların yatay veya 90 derece dikey konumda taşınabilmesini, ihtiyaç durumda taşıma için 180 derece döndürülebilmesini kolaylaştıran sistemlerdir.

Vakumlu Sistemler ile Taşıma ve Kaldırmada Kolaylık
Vakumlu Sistemler ile Taşıma ve Kaldırmada Kolaylık Admin

Vakumlu kaldırma sistemleri, sandviç panel ve trapez saclar ile sac, cam ya da ahşap levhaların yatay veya 90 derece dikey konumda taşınabilmesini, ihtiyaç durumda taşıma için 180 derece döndürülebilmesini kolaylaştıran sistemlerdir. Kapasitesi 50 tona kadar varan vakumlu taşıma cihazları birçok firmanın üretim sürecinde önemli bir destek unsurudur. Vakumlu sistemlerin güç kaynağı gerektirmeden çalışabilme ve vakum hortumu ile kaldırma işlemini yapabilme gibi farklı tasarımlara sahip olması sayesinde farklı üretim süreçlerinde kullanılabilmesi mümkün olmaktadır. Çeşitli kullanım amaçlarına hizmet eden standart ürünler ile ihtiyaçlarını karşılayamayan işletmeler için özel üretim cihazlar da sunulabilmektedir. İş güvenliğinin ön planda tutulduğu, ergonomik ve etkin çalışma ve korumalı kumanda sistemine sahip bu cihazlar, güvenlik yönetmeliklerinde yer alan standartlara uygun olması halinde üretim süreçlerini güvenli ve kolay hale getirmektedir.

Ağır Levhalar İçin Kaldırma Sistemleri

Vakumlu kaldırma sistemleri kullanılarak taşıma ve kaldırma işlemi kolaylaştırılan ürün gruplarından biri de ağır levhalardır. Ölçüleri geniş ve uzun, ağırlığı da 2000 kilograma kadar olan yüzeyi yapılı ya da düz tek parça sac levhalar AERO-LIFT vakumlu sistemler ile yatay şekilde taşınabilmektedir. Kullanımı oldukça basit olan bu cihazlarda iş güvenliğinin sağlanmasına yönelik önlemler ve taşıma kolaylığı ön plandadır. Farklı ölçülerdeki malzemeleri kaldırma ve taşıma işleminin kolaylıkla yapılabilmesi için ayarlanabilir akıllı bir tasarıma ve sağlam bir yapıya sahip olan AERO-LIFT vakumlu sistemler ergonomik kullanımıyla üretim sürecinde yardımcıdır. Bu cihazlar kullanılarak sac malzemelerin lazer kesim tezgâhlarına kaldırılması kolaylaşmaktadır.

Dönebilen Kaldırma Cihazları

Vakumlu kaldırma sistemleri içerisinde levhaları 180 dereceye kadar döndürerek ön ve arkasının tek elde işlenmesini kolaylaştıran AERO-LIFT vakumlu kaldırma cihazları üretim hattına pratik çözümler sunmaktadır. Kontrol paneli üzerinde bulunan düğmeler ile kolaylıkla kullanılabilen bu cihazların kablolu ya da uzaktan kumandalı olarak kullanımı mümkündür. Kaldırılan malzemenin boyutu ve ağırlığına bağlı olarak malzemenin döndürüldüğü süre değişmektedir. Fiyatlarına kıyasla üretim sürecine katkısı oldukça fazla olan bu cihazlar iş güvenliği sağlanmasında da katkıda bulunmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X