YAŞ öncesi sürpriz görüşme

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım yarın yapılacak Yüksek Askeri Şura öncesinde Tarabya'da bulunan Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nde görüştü

YAŞ öncesi sürpriz görüşme
YAŞ öncesi sürpriz görüşme
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım yarın yapılacak Yüksek Askeri Şura öncesinde Tarabya'da bulunan Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nde görüştü. Kritik görüşme 6 saat sürdü.

Yüksek Askeri Şura(YAŞ) öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ile Tarabya'da bulunan Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nde görüştü.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, saat 15.30'da başlayan görüşme 21.00'da sona erdi.

Toplantıya Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli de katıldı.

Başbakan Binali Yıldırım başkanlığındaki Yüksek Askeri Şura (YAŞ), olağan toplantısını yarın Çankaya Köşkü’nde yapacak. Şurada general ve amiraller ile albayların terfi ve emeklilik durumları görüşülecek. Terfilerin ardından generallerin yeni görev yerleri de belirlenecek. Şura kararları Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın onayının ardından Resmî Gazete’de yayınlanacak ve 30 Ağustos itibariyle yürürlüğe girecek. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından TSK’nın harbe hazırlık durumu, son gelişmeler ışığında askeri stratejik konseptin gözden geçirilmesinin yanı sıra FETÖ ile mücadele başta olmak üzere askeri tüm konular da devletin zirvesinde görüşülecek.

YENİŞAFAK
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X