AK Parti, büyük güne hazır

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kurucusu olduğu partiye 998 gün sonra yeniden genel başkan olacak

AK Parti, büyük güne hazır
AK Parti, büyük güne hazır
Cumhurbaşkanı Erdoğan, kurucusu olduğu partiye 998 gün sonra yeniden genel başkan olacak. Yeni bir atılımın temellerinin atılacağı kongrede, parti kadroları Erdoğan’ın tecrübesi ve gençliğin enerjisiyle şekillenecek. Kongrede, temel yol haritası ve Türkiye’yi daha da ileriye taşıyacak vizyon açıklanacak.

AK Parti’de “Yeni Atılım Dönemi; Demokrasi, Değişim, Reform” sloganıyla düzenlenecek. 3. Olağanüstü Büyük Kongre’nin hazırlıkları tamamlandı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kurucusu olduğu partiye 998 gün sonra yeniden genel başkan seçileceği kongrede, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçişte önemli bir adım daha atılacak.

Kongrede temel yol haritasının yanı sıra Erdoğan’ın, bir de eylem planı açıklaması bekleniyor. Tüm kesimlere yönelik mesaj verecek olan Erdoğan, ekonomiye yönelik önemli açıklamalarda bulunacak. Diğer yandan kongrede birlik ve beraberlik tablosu da çizilecek. Erdoğan’ın kongrede vereceği mesajlar arasında reformlar üzerinde durması bekleniyor.

PARTİYE GENÇLİK AŞISI

Kongrenin son hazırlıkları Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım arasında yapılan son toplantı ile tamamlandı. Erdoğan’ın MKYK listesi hazırlanırken Yıldırım’ın da görüşlerini aldığı öğrenildi. Erdoğan’a AK Partili tüm milletvekillerinin özgeçmişleri başta olmak üzere yaptıkları çalışmalara ilişkin de bir rapor sunuldu.

Erdoğan’ın partisini gençleştirmeye yönelik verdiği mesajlar MKYK listesine ve partinin diğer organlarına yansıyacak. Erdoğan’ın MKYK listesinde tecrübe ve gençlerin enerjisini birleştireceği bir yapıyı oluşturacağı belirtiliyor.

BİR HAFTADA MYK DA KABİNE DE TAMAM

Öte yandan bugün yapılacak kongrenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yarın ya da en geç salı günü, yeni seçilen MKYK’yı (Merkez Karar ve Yönetim Kurulu) toplayarak, MYK (Merkez Yürütme Kurulu) üyelerini belirlemesi bekleniyor. Kabine değişikliğinin de bu hafta sonuna kadar yapılacağı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X