Binali Yıldırım’dan Referandum Tepkisi

Şanlıurfa’da katıldığı bir organizasyonda konuşma yapan Başbakan Binali Yıldırım Türkiye’nin büyüme rakamları, güneyde devlet kurma çabaları ve ana muhalefet gibi konulara değindi.

Binali Yıldırım’dan Referandum Tepkisi
Binali Yıldırım’dan Referandum Tepkisi Admin

Şanlıurfa’da katıldığı bir organizasyonda konuşma yapan Başbakan Binali Yıldırım Türkiye’nin büyüme rakamları, güneyde devlet kurma çabaları ve ana muhalefet gibi konulara değindi. Ağırlıklı olarak Suriye ve Irak’ta kurulmak istenen yapay devlet hakkında konuşan Yıldırım bu konuda denenecek her türlü girişime karşı sert tepkilerin verileceğini ifade etti. Bu sebeple hiç kimsenin oldu bittiye getirerek bir iş çevirmesini kabul etmeyeceklerini de sert bir üslupla ifade etti.

Büyüme Oranları

Ana muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun büyüme rakamları hakkında gerçeği yansıtmıyorlar şeklindeki ifadelerine Allah ıslah etsin şeklinde karşılık veren Yıldırım, 15 temmuz sonrası alınan ilave tedbirlerle bugünlere gelindiğini ifade etti. Bu kapsamda 15 temmuz sonrasındaki ilk 3 ay içerisinde büyüme rakamlarının -5’leri gördüğünü ifade eden Yıldırım vatanını seven kimsenin vatanını kötülememesi gerektiğini ifade ederek Kılıçdaroğlu’na yüklendi. Ayrıca İstanbul’da finali gerçekleşen Avrupa Şampiyonası için de birçok yabancı turistin ülkemize geldiğini de sözlerine ekleyen Yıldırım ülkemizi kötülemeyi bırakması için Kılıçdaroğlu’na çağrıda bulunmayı da ihmal etmedi. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X