Cumhurbaşkanı Erdoğan Yarın Trump ile Görüşecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Trump’ın 21 Eylülde gerçekleştirecekleri görüşmenin saati belli oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yarın Trump ile Görüşecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan Yarın Trump ile Görüşecek Admin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Trump’ın 21 Eylülde gerçekleştirecekleri görüşmenin saati belli oldu. Erdoğan ile ABD Başkanı Trump'ın yarın saat 22.00'de görüşeceği açıklandı. Görüşme Newyork’ta Lotte  New York Palace Oteli'nde gerçekleştirilecek.

Görüşmeden sonra Erdoğan ve Trump'ın ortak bir açıklama yapması bekleniyor.  Görüşmede ABD Kongresi’nin silah satışına ilişkin tasarıyı geri çekme konusu ile Görüşmede Fetullahçı Terör Örgütü  (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in iadesi konusunu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gündeme getirmesi öngörülüyor.

İlk Görüşme Yemekte Gerçekleşti

ABD Başkanı Trump dün BM 72. Genel Kurulunda, heyet başkanları onuruna verilen yemekte Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir süre sohbet etmişti.   Silah satışına ilişkin tasarıyla ilgili olarak  yemekte görüşülüp görüşülmediği kendisine sorulan Erdoğan, yemek masasında o kadar ayrıntılı konuşma imkanlarının olmadığı, perşembe günü bu konuyu görüşme imkanının olacağını; bu görüşmeden sonra açıklama yapacaklarını söyledi.

FETÖ elebaşı Fettullah Gülen’in iadesi konusu masaya yatırıldıktan sonra Trump ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fikir ortaklığına varıp varamayacakları konusu, kamuoyunda büyük merak uyandırıyor. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X