Millet düşmanlarının devri bitti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin son 14 yılının tarih ve bilim düşmanı çevrelerle mücadele etmekle geçtiğini söyledi

Millet düşmanlarının devri bitti
Millet düşmanlarının devri bitti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin son 14 yılının tarih ve bilim düşmanı çevrelerle mücadele etmekle geçtiğini söyledi. Erdoğan, “Devlet ve siyaset hayatımıza nüfuz etmiş vesayet odaklarını bertaraf ettik. İnsanımızı makarnacı, kömürcü, göbeğini kaşıyan adam diyerek aşağılayanların devrine son verdik” dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi’nde İbn Haldun Üniversitesi resmi açılışı ile 4. Uluslararası İbn Haldun Sempozyumu’nun açılışında konuştu. Erdoğan, özetle şunları söyledi:

Üniversitemizin öğrenci kontenjanının önemli bir kısmının uluslararası öğrencilere tahsis edilmesi, takdire şayandır ve bir ilktir. Mezuniyet sonrasında da bu öğrenciler, dünyanın farklı ülkelerinde Türkiye’nin gönül elçileri olarak hizmet edecektir.

EN BÜYÜK ZULMÜ YAPTILAR

Nasıl kökleriyle bağı kopan bir çınar kurursa, medeniyet birikimiyle irtibatını koparan bir ülke de fikri kuraklığa maruz kalır. Yüzyıllara sarih ilim deryasından istifade etmeden, özgün eserler verilemez, geçmişi yok sayarak geleceğe yürünemez. Bu ülke ne çektiyse aşağılık kompleksinden çekmiştir. Bu millete en büyük zulmü bağrından çıktığı toplumun değerlerine düşman, yasakçı, baskıcı jakobenler yapmıştır.

MÜFREDATIMIZI FELÇ ETTİLER

On yıllardır düşünce hayatımızın pınarlarını kurutan, işte bu hastalıklı ruh halidir. Batı’da ne bulursa alıp, hiçbir elekten geçirmeden ülkemize boca eden ilim erbabının özensiz tercümeleri, akademik müfredatımızı felç etmiştir. Kolaycı ve kopyacı, sadece tüketmeye ayarlı bu zihin dünyası sebebiyle, özgün, yerli ve çığır açan eserler ortaya konamamıştır.

KİTAP KATLİAMI YAŞANDI

Üniversitelerimiz uzun seneler boyunca kraldan çok kralcı, Batı’dan çok Batıcı öğretim görevlilerinin vesayeti altında kalmıştır. Üniversitelerimizin bilim dünyasına yaptıkları katkılar yerine, ikna odaları ve başörtüsü yasaklarıyla anıldığı günleri unutmadık. Sadece öğrenciler değil, kitaplar da zulümden nasibini almıştır. Öyle ki bazı üniversitelerde Moğol istilasına benzer şekilde kitap katliamları yaşanmıştır. Binlerce nadide eser, İstanbul Üniversitesi yönetimi tarafından çöpe atılmıştır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X