Dursun Özbek'ten Hocamızı destekliyoruz açıklaması

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Hırvat teknik direktörlerine sahip çıktı

Dursun Özbek'ten Hocamızı destekliyoruz açıklaması
Dursun Özbek'ten Hocamızı destekliyoruz açıklaması
Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Hırvat teknik direktörlerine sahip çıktı. Yönetim olarak hocalarına güvendiklerini belirten Özbek, “Tudor, Galatasaray'ı başarıya ulaştırmak için elinden geleni yapıyor. Yönetim olarak da Tudor'un arkasında durmamız lazım. Hocamızı destekliyoruz” dedi.

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, futbol takımının başında teknik direktör Igor Tudor'un bulunduğunu ve bu konuda tartışmaların yapılmasının doğru olmadığını söyledi. Türk Telekom Stadı'nda basın mensuplarıyla sohbet toplantısı yapan Özbek, gündemle ilgili açıklamalarda bulundu. Takımın başında bulunan teknik direktör Igor Tudor'a yönetim olarak sonuna kadar güvendiklerini ve yollarına kesinlikle kendisiyle devam edeceklerini belirten başkan Özbek, “Tudor, Galatasaray'ı başarıya ulaştırmak için elinden geleni yapıyor. Yönetim olarak da Tudor'un arkasında durmamız lazım. Hocamızı destekliyoruz. Yaptığımız çalışmalar antrenör arayışı çalışması değil. Önümüzdeki 5 yılı planlamak için bazı çalışmalar yapıyoruz. Tudor'la ilgili yönetim olarak en ufak şüphemiz yok. Galatasaray'ı bu sene başarıya götüreceği konusunda da şüphemiz yok. Kendisiyle 1 sene mukavelemiz var ama şu anda önümüzdeki 5 seneyi planlamak gerekiyor. Yeni bir tesise taşınacağız. Yeni bir tesise taşınırken yapılanmayı yeniden düşünmemiz gerekiyor. Bize önderlik yapacak, 5 yıllık futbol projesini yapacak kişilerle çalışacağız. Hiç kimse öküzün altında buzağı aramasın" dedi.

GALATASARAY'IN HOCASI BELLİ

Milli takımdaki görevinin sona ermesiyle son günlerde adı Galatasaray ile anılan Fatih Terim konusunda açıklamada bulunan Özbek, "Galatasaray takımının mevcut bir sistemi ve hocası var. Bu tartışmaların yapılması doğru değil. Bu hafta ligler başlıyor. Kafa karıştıracak manada herhangi bir şey söylemem yanlış olur. Herkes şunu bilmeli, Galatasaray sistemiyle, hocasıyla, yönetimiyle yeni sezona çok iyi hazırlandı. Galatasaray çok önemli bir dönemden geçiyor. Bütün Galatasaraylıların birlik, beraberlik içinde olması lazım. Kimse bir şekilde Galatasaray yönetimini yıpratma hamlesi içinde olmamalı. Yönetim, genel kurulda seçilirken verdiği sözleri santim şaşmadan yerine getirmektedir. Herkes Galatasaray'ı destekleyecek hareketler içinde olmalı" diye konuştu.

TÜM HESAPLARIMIZI YAPTIK

Dursun Özbek, yaptıkları transferlerde kulübü mali açıdan zora sokacak durumun olmadığının altını çizdi. Takımın ihtiyacı olan transferlere imza attıklarını aktaran Özbek, "Galatasaray'ın en büyük şubesi futboldur. Futbol şubesi 112 yıllık tarihi boyunca Türkiye'ye en büyük başarıları getirmiştir. Galatasaray'ın misyonu sadece Türkiye'de değil, Avrupa'da da vardır. Bu misyonu yerine getirecek bir takım kuruyoruz. Taraftar bu amaca yönelik davranarak takımı ve antrenörü desteklemeli. Galatasaray'ın futbol bütçesi bellidir. 2018 itibarıyla dikkat edilmesi gereken konu bütçenin dikkatli takip edilmesidir. Burada kimsenin zerre kadar tereddüdü olmasın. Hesabımızı, kitabımızı çok iyi yaptık. Bütçe içindeki harcamaları gerçekleştiriyoruz. Kimse algıyla Galatasaray'ı yıpratma peşinde olmasın" ifadelerini kullandı. Bu arada Özbek, dün Tudor ile görüşerek takımın son durumu hakkında bilgi aldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X