Fikret Orman'dan derbi açıklaması

Siyah-beyazlı kulüp, mevcut sponsoru TEMSA ile sözleşme yeniledi. Vodafone Park'ta yapılan imza töreninde firma yetkilileri ve Beşiktaşlı yöneticiler yer aldı. Orman törende Fenerbahçe derbisi ile ilgili de ilk kez konuştu. Beşiktaş mevcut sponsoru TEMSA ile olan sözleşmesini yeniledi.

Fikret Orman'dan derbi açıklaması
Fikret Orman'dan derbi açıklaması emrah

Siyah-beyazlı kulüp, mevcut sponsoru TEMSA ile sözleşme yeniledi. Vodafone Park'ta yapılan imza töreninde firma yetkilileri ve Beşiktaşlı yöneticiler yer aldı. Orman törende Fenerbahçe derbisi ile ilgili de ilk kez konuştu. Beşiktaş mevcut sponsoru TEMSA ile olan sözleşmesini yeniledi. 

Vodafone Park'ta yapılan imza töreninde konuşan TEMSA Genel Müdürü Dinçer Çelik, Beşiktaş'a katkıda bulundukları için mutlu olduklarını belirtti. Çelik, "Beşiktaş'ın başarısında bir parça olmak bize gurur veriyor" dedi. Törende konuşan Başkan Fikret Orman, "TEMSA Türkiye'nin gurur duyulacak şirketlerinden bir tanesi. Böyle büyük bir kurumla iş yapmaktan gurur duyuyorum.

Beşiktaş'ın marka değerini çok önemsiyorum. Beşiktaş çalıştığı sponsorlarının da marka değerini yükseltiyor" dedi. Şampiyonlar Ligi'nde Leipzig galibiyetiyle ilgili sorulan soruya, "Çok güzel bir gündü. Yaptığınız emeğin beğenilmesi o emeğe para harcayan insanların evine mutlu gitmesi bizim için çok büyük mutluluk. Hepimiz keyif aldık" yorumunda bulundu.

"BU KÖTÜLÜK TOHUMLARININ FAYDASI YOK"

Derbi sonrası oyuncularla çok konuşmadım ama Şenol Hoca ile görüştüğünü belirten Orman, "Derbinin bize üzen tarafı kaybetmemizden fazla oradaki ortam, şahsımla alakalı, oyuncularıma, yöneticilerimle alakalı demeçler üzmüştür. Beşiktaş Fenerbahçe ile 100 senedir maç yapıyor bir 100 sene daha yapacak demiştim maçtan önce. Beşiktaş baştan sorna bütün maçlarını kazanacak değil tabiki" dedi. Orman, "Ortada maç yapmaya gelen ve oyun kuralları içinde harekjet etme gayreti içinde olan iyi niyetli oyunculardan oluşmuş bir maç vardı. Kurallar dışına çıkabilecek hiç birşey yoktu. Onun için herkes keyifli bir akşam geçirdi. Zaten böyle organizasyonların kesin kuralları var ve yapamazsınız. Haftasonu tam bunun zıttı birşey vardı.

 

Ortamı bölmek, taraflara çekmek gibi bir sürü şeyle ortam hazırlanmıştı. O ne beni ne Beşiktaşlıları ne sporseverleri memnun etmedi. Futbolun güzellikleri olduğu zaman insanlar buralara geliyor. Bunu antipatik hale getirdiğiniz zaman taraftar sıkıntısı yaşanıyor. Keita diye bir oyuncu vardı bir sene sonrası için 70 milyon euroya Liverpool ile anlaşıldı. Bu oyuncularda Türkiye'de bir takımda oynasa bu rakamları eder mi? Etmez. Çünkü marka değeri yok. Aynı Keita veya onun kalitesinde bir oyuncu Türkiye'de olsa 15-16. Arda Atletico'dan Barcelona'ya gittiği fiyata Galatasaray'dan gidebilir miydi? O maç sonu demeçlerin, yöentiler tarafından küfür edilmesi Almanya'da İspanya'da olabilir mi? Sporcularla alakalı bir başka yöneticinin demeç vermesi oralarda görebilir misiniz? Bunlar marka değerimizi düşürüyor. İkinci yarı bizim stadımızda aynı muameleyi yapsak kötülük tohumlarına devam etmiş olacağız. Yapmazsak bir sonraki sene aynı muamele ile karşı karşıya kalacağız. Yeni ve genç bir yönetici yapsa genç dersiniz, tecrübesi yeterli değil dersiniz. 70 yaşıdna yönetici olmuş 15 senedir yöneticilik yapan birine yakışan birşey mi bu? Bu kötülük tohumlarının faydası yok. Birisine hak mahrumiyeti cezası verildi.

 

Bu neyi çözüyor. Bir daha başkanlık yapamasın men edilsin. Bunlardan Fenerbahçe taraftarı da memnun değil. Bence ceza tarafının artması lazım. Bende 45 gün hak mahrumiyeti aldım. Bunlar engelleyen şeyler değil" dedi. "O YAN HAKEMİN GÖZÜM ÜSTÜNDE" Hakemleri kazanmak için böyle maçlara vermemek gerektiğini belirten Orman, "Hakemle ilgili çok konuşuldu. Ben bir hakem yorumcusu değilim. Sadece Ali Palabıyık açısından da görmüyorum Cem Satman açısından da bakıyorum olaya. Ben ali Palabıyık gibi genç hakemlerin kazanılmaya çalışılmasını destekliyorum. Bu insanları kazanma taraftarıyım. Karabük maçında yine Ali Palabıyık vardı Cem bey vardı golümüzü vermedi. Aynı bu maça verilmesi hakemi kazanalım edelim ama tansiyonu yüksek maçlarda hakemleri daha fazla kaybediyoruz. O yan hakemin gözüm üstünde artık. Penaltı verilmedi, golü vermedi, atacağı oyuncuyu atmadı, 3 oyuncu ve hocanızı attı.

 

Daha ne yapabilirdi? Yoksa 'Fenerbahçe çok büyük bir camia tabiki Beşiktaş'ı yenebilir' dedim maç öncesinde. Ben bu dakiakdan sonra TFF'nin bu konularla ilgili icraatını görmek istiyorum. Biz maç bittiği gibi ilk yaptığımız şey öz eleştiriydi. Quaresma gibi Avrupa Kupası'nı kaldırmış üst düzey bir oyuncuya o kırmızı kart yakışmadı. Hatta belki ilk pozisyonda bile kırmızı kart verebilirdi hakem. Federasyon iyi niyetli çalışıyor MHK de öyle ama futbolun yanlış tarafa götürülmesine izin vermemeliler. Ligin ikinci yarısında göreceğiz Yunus Emre mi olacağı Fikret Orman mı?" dedi.

NTV

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X