• DOLAR
  3,5150
  % 0,13
 • EURO
  3,9324
  % 0,32
 • ALTIN
  142,0523
  % 0,52
 • BIST
  99.639
  % -0,43
Android GO Tanıtıldı

Android GO Tanıtıldı

Kullananlara bol bol veri tasarrufu sağlayacak olan Android GO resmi olarak tanıtıldı. Google I/O 2017 etkinliği kapsamında sunacağı yeni teknolojik gelişmeleri de tanıttı. Bu yenilikler arasında en çok ilgi toplayan ise Android GO oldu. Her seviyedeki kullanıcısına hitap etmeyi amaçlayan Google’ın Android GO’yu çıkarmaktaki amacı ise başlangıç seviyesinde yer alan kullanıcılara hitap etmek.

Android GO sayesinde henüz akıllı telefon ile yeni tanışan başlangıç seviyesindeki insanların daha iyi, daha kullanışlı ve daha kolay bir deneyim yaşamaları amaçlandı. Böylelikle kullanıcıların karşılaştığı sorunları en aza indirmeyi amaçlayan Google, Android GO ile Android O sürümünü de uyumlu hal getirecek.

RAM Ve Veri Kullanımını Sınırlandırma

Android GO, RAM ve veri kullanımını sınırlandırmaya imkan verecek. Böylece 1 GB ve daha az modelleri de Android GO’ya daha iyi optimize edebilecek. Her türlü veri tasarrufunu sağlamayı amaçlayan Android GO ile birlikte Chorome’un veri tasarruf modu etkin olarak hizmete sunulması hedeflendi. Ayrıca YouTube’da video izlemeden önce ön izleme yapılabilecek ve böylece gereksiz veri kullanımı engellenmiş olacak.Android GO Tanıtıldı

 

Sosyal Medyada Paylaşın: