Çatlak Borularda Su Sızıntısı Meydana Gelir

Her ev ya da iş yerlerinde, hastanelerde veya fabrika alanları ile daha birçok değişik noktanın bazı kısımlarında boru su kaçağı sorunu ortaya çıkmaktadır.

Çatlak Borularda Su Sızıntısı Meydana Gelir
Çatlak Borularda Su Sızıntısı Meydana Gelir intendajans

            Her ev ya da iş yerlerinde, hastanelerde veya fabrika alanları ile daha birçok değişik noktanın bazı kısımlarında boru su kaçağı sorunu ortaya çıkmaktadır. Çok genel bir problem olan boru çatlak sorunu tüm sistemleri yavaşlatabilir ve üstelik aylık olarak gelecek faturalarda büyük miktarların ödenmesine de yol açabilir. Borularda yaşanan çatlaklar ile ortaya çıkan su sızıntıları herhangi bir yerde ortaya çıkmış olabilmektedir. Eski zamanlarda bunu tespit edebilmek için kazmadık ya da kırılmadık bir yer kalmazdı. Bu da elbette hem büyük bir zaman kaybına hem de yüksek masraflara yol açardı.

 

            Evler için mutfak ya da tuvalet ve banyo gibi alanlarda bu çatlaklar meydana gelirken, aynı zamanda birbirinden değişik iş yerleri adına, özellikle büyük yerler için bu sorunun nereden meydana geldiğiniz tespit etmek eski usulle göre neredeyse imkansız bir hale gelmektedir.

 

 Farklı cihazlar ile çatlak boru tespiti

 

            Birbirinden farklı yöntemleri olan değişik boru çatlak tespiti yapan cihazlar bulunmaktadır. Alt yapı tesisatı olan her alan için su kaçağı tespiti ve bu sorunların çözümü adına ise dinleme sistemi ile çalışan ya da termal görüntü veren veya kamera ile tespit yapan cihazlar kullanılmaktadır. Bu sistemler bünyesinde alan ne kadar büyük olsa da hiç fark etmez ve çatlak borulardaki su sızıntısı kısa bir zaman içerisinde tespit edilerek sorun giderilir.

 

            Borularda yaşana çatlaklar, boruların eskimiş olması ya da doğru bir şekilde döşenmediği için de ortaya çıkabilir. Bunu önlemek için ise tek yapılması gerek boruların daha profesyonel bir biçimde yerleştirilmesi gerekir. Ancak ne olursa çatlak borularda su sızıntısı mutlaka yaşanır.

 

 Çatlak borularda su sızıntıları

 

            Aylık olarak gelecek olan faturalarda bariz olarak görülecek aşırı yüksek rakamlar ile bilinmeli ki mutlaka bir yerlerde kartal su kaçağı tespiti meydana gelmektedir. O yüzden bu tür sorunlar hemen görüldüğü andan itibaren bu alanda profesyonel bir hizmet veren kişilerden yardım almak ve teknolojik cihazlar ile tespit edilen su sızıntılarını uygun fiyatlar ile birlikte fazla bir zaman kaybı olmadan halletmektir. Aksi takdirde çok daha büyük problemler kapıda demektir.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X