Oksijen Tüpü Hacmi ve Akış Hızı

Oksijen tüpü, maske, su kabı ve manometreden oluşmaktadır.

Oksijen Tüpü Hacmi ve Akış Hızı
Oksijen Tüpü Hacmi ve Akış Hızı Admin

Oksijen tüpü, maske, su kabı ve manometreden oluşmaktadır. Su kabı oksijenin nemlenmesini sağlamaktadır, manometre ise havanın akışını ve hızını belirtmektedir. Maske kişinin daha rahat bir şekilde nefes alabilmesi için oksijeni iletmektedir. Oksijen tüpü içerisinde %98 oranında oksijen bulunmaktadır ve bu medikal gazın dolumu yapılmalıdır Dolum için mutlaka sertifikalı yerleri tercih etmelisinizdir. Bazı durumlarda kurumlar sanayi oksijeni doldurarak sizlerin sağlığını tehlikeye atabilmektedirler. Bu yüzden medikal oksijen tüpü için medikal gaz dolumu yapılmasına dikkat etmelisinizdir. Oksijen tüpü kullanımında da dikkat edilmesi gereken bazı faktörler bulunmaktadır. Bunlar;

  • Ateş ile kesinlikle tüpün yanına yaklaşılmamalıdır. Tüp yüksek basınç ile doldurulduğu için oldukça dayanıklıdır fakat yüksek ısılarda patlama riski bulunmaktadır.
  • Yatak ya da duvar gibi bir yerin önüne konulacaksa mutlaka iki mesafe arasında 25 cm uzaklık olması gerekmektedir.
  • Oksijen tüpü hava deliği mutlaka açık olmalıdır ve temiz hava alan bir ortamda bulunmalıdır.
  • Oksijen tüpü dumanlı ve kirli havalı bir ortamda bulunmamalıdır.
  • Acil bir müdahale olduğu zaman kolaylıkla müdahale edebilmek için maske ve nazal kanüller hazır durumda bekletilmelidir.
  • Oksijen tüpünün dolumunun medikal gaz ile yapılması gerekmektedir.
  • Oksijen tüpü hava akış hızını gerekli doktorlarca ayarlanmış olması ve sık sık kontrol edilmesi gerekmektedir.

Oksijen tüpü fiyatları olarak da litreye göre farklı fiyatlar sunulmaktadır. İsteğe bağlı olarak kiralama ya da satın alam işlemi yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X