• DOLAR
  3,5177
  % 0,17
 • EURO
  4,0186
  % 0,52
 • ALTIN
  140,7760
  % -0,36
 • BIST
  100.512
  % -0,11
WikiLeaks’ın belgelerine yönelik Google açıklamalarda bulundu

WikiLeaks’ın belgelerine yönelik Google açıklamalarda bulundu

Geçtiğimiz günlerde WikiLeaks teknoloji devlerini sarsacak önemli belgeleri CIA’den sızdırmayı başarmış ve bu belgeleri basına yaymıştı. Yayınlanan belgelerin ardından önce Apple sonra da Google art arda açıklamalarda bulundu.

WikiLeaks’ın CIA’den sızdırdığını iddia ettiği bu önemli bilgileri yayınladıktan sonra önce Apple ardından da Google açıklama yapma gereksiniminde bulundu. Google ürünlerinini ve Google mağazasında da açıkların olduğunu ve CIA’in buralara sızdığını belgeleyen dosyaları yayınlayan WikiLeaks’a karşılık Google’dan güvenlik açığımız yoktur şeklinde cevap geldi.

Google: Güvenlik açığımız yok

WikiLeaks’ın sızdırdığı bu belgeler de belirtilenin aksine Google cihaz ve ürünlerinde güvenlik açığının bulunmadığını. CIA’in bu ürünlere sızamadığını ve bu ürünleri sürekli güncelleyerek bu tür durumlara da fırsat vermediğini açıklayan Google kullanıcılarını rahatlatan açıklamalarda bulundu.

Özellikle internet tarayıcısı Google Chrome ve Android işletim sistemine yönelik açıkların olmadığını ve gelen güncellemeler ile bu tür açıkların olmaması için her gün daha fazla çalıştıklarını vurgulayan Google, ürünlerinin güvenirliği hakkında göz dağı verdi.

Apple ve Google’nin yaptığı bu önemli açıklamaların ardından bir açıklama da Samsung cephesinden beklenmekte. Çünkü WikiLeaks’ın sızdırdığı belgelerde Samsung cihazlarında çok önemli güvenlik açıkları bulunduğunu vurgulamaktaydı.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
google Wikileaks